• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Alice Merton – Same Team (Премиера Хит)

Германско ирската пејачка и авторка Alice Merton го објави својот најнов сингл и видео со песната ‘Same Team’. Песната е дел од нејзиниот најнов студиски албум под име S.I.D.E.S што треба да излезе на пазарот на 17 јуни 2022 година.

© Radio Bravo - Kumanovo