• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

J.Balvin – Rojo (Премиера Хит)

Колумбискиот музичар José Álvaro Osorio Balvín или само J.Balvin како најава за својот 6-ти студиски албум кој ке се вика Colores и ке излезе на пазарот на 13 март 2020 година, го објави најавниот сингл Rojo, а со него и видео спотот за оваа нумера.


 

© Radio Bravo - Kumanovo