• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Hollywood Vampires – Who’s Laughing Now (Премиера Хит)

Hollywood Vampires, rock супергрупата во која членуват супер ѕвездите: Alice Cooper, Johnny Depp и Joe Perry по деби албумот издаден во 2015-та година кој беше насловен според името на бендот, со синглот “Who’s Laughing Now” го најавуваат својот втор по ред студиски материјал кој пак ќе го носи името Rise. На албумот ќе има вкупно 16 песни, сите во продукција на Tommy Henriksen.


© Radio Bravo - Kumanovo