• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Bryan Adams – Get Up (Албум на неделата)

И покрај неспорната привлечност, и тринаесеттиот студиски албум на Брајан Адамс потврдува дека овој канадски рокер е во криза. Да се подсетиме, на крајот на 2014-та година Адамс по шест години тишина објави нов студиски албум……
Листа на песни, прв дел:
1. You Belong To Me
2. Go Down Rockin’
3. We Did It All
4. That’s Rock And Roll
5. Don’t Even Try


Делукс изданието на албумот ‘Get Up’ на Брајан Адамс ни нуди акустичен бонус додаток на кој има четири песни отпеани само со гитара во кои Адамс подсетува на Битлси, особено по добрата имитација на вокалот на…..
Листа на песни, втор дел:
6. Do What Ya Gotta Do
7. Thunderbolt
8. Yesterday Was Just A Dream
9. Brand New Day© Radio Bravo - Kumanovo