• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Зоран Јосимовски, тренер на ЖРК Куманово

Ракометарките на ЖРК Куманово со двојна програма во Спортската сала во Куманово ќе ја започнат овогодинешната одисеја низ ЕХФ Челинџ Купот. Во дуелот од 3-то коло, противник ќе им биде екипатаа на Гален од Холандија. Според договорот, двата натпревара во оваа коло ќе се играат во Куманово. Истите на програмата се во Спортската сала, во сабота и недела со почеток во 18 часот. Пред овој меѓународен двомеч, гостин во студиото на Радио Браво е Зоран Јосимовски, тренер на ЖРК Куманово.


Се работи за прилично силен состав. Ние нема што да изгубиме, ќе дадеме максимум и ќе пробаме на некој начин да ги поминеме и можеби да обезбедиме учество во следното коло. Дефинитивно типичен ракомет за холандска екипа, брз ефективен, со многу шутеви, без застанување, воедно и недоволно тактички спремни, можеби тука треба да гледаме простор каде ќе можеме да доминираме и бараме место за успех.

Радио Браво како повик до спортските фанови за присуство на двата меча, доделува и бесплатни билети. Се што треба да направите е да се пријавите на нашата ФБ страна, и истите ќе можете да ги подигнете во петок, 9-ти ноември, од 08 до 14 часот, во просториите на Радио Браво, ул.Јоско Илиевски бр.49 (дирекција Циглана).


© Radio Bravo - Kumanovo