• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Jungle – Truth (Премиера Хит)

Британскиот електронски музички проект или дуо Jungle составено од продуцентите Josh Lloyd-Watson и Tom McFarland треба да го објави својот трет студиски албум ‘Loving In Stereo‘ на 13 август и како најава објавија нов сингл под име ‘Truth‘ придружен со видео спот.

© Radio Bravo - Kumanovo