• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Enrique Iglesias Feat. Pitbull – Move To Miami (Премиера Хит)

По “Messin’ Around” во 2016-та година, латино ѕвездата Enrique Iglesias и раперот Pitbull повторно соработуваат. Овој пат во песната “Move to Miami” која пaк ќе биде дел од претстојниот, 11-ти по ред албум. Потсетување дека првиот промо сингл беше песната, “Súbeme la Radio”, Премиера Хит на 8-ми август, за да на почетокот на годината, 12-ти јануари, беше издаден уште еден сингл, песната “El Baño”.


© Radio Bravo - Kumanovo