• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Stormzy Feat. Ed Sheeran & Burna Boy – Own It (Премиера Хит)

Британскиот рапер со потекло од Гана Michael Ebenazer Kwadjo Omari Owuo Jr. на сцената попознат како Stormzy успеа да ги собере на едно место славниот Ed Sheeran и нигерискиот пејач Burna Boy за да ја снимат нумерата Own It. Песната излезе како официјален сингл, а ке се најде и на вториот студиски албум на Stormzy под име Heavy Is the Head што треба да се појави на пазарот на 13 декември 2019 година.


© Radio Bravo - Kumanovo