• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

AC / DC – Shot In The Dark (Браво Хит)

Shot in the Dark” е сингл на австралиските рок легенди AC/DC од нивниот претстоен 17-ти студискаи албум кој ке се вика Power Up. Песната е снимена на крајот од 2018-тата и почетокот на 2019-тата година и е објавена дури на 7 октомври 2020 година во точно 15 часот по австралиско време и е првиот официјален сингл на групата по “Rock the Blues Away” во 2015-тата од нивниот албум Rock or Bust.

© Radio Bravo - Kumanovo