• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Alanis Morissette – Reasons I Drink (Премиера Хит)

Носителката на 7 Grаmmy награди, пејачката и текстописецот Alanis Morissette го објави својот најнов сингл Reasons I Drink. Композицијата е напишана од оваа канаѓанка заедно со Michael Farrell, човекот што има работено со Morrissey и Macy Gray и е продуцирана од Alex Hope. Песната ке биде дел од долгоочекуваниот девети по ред албум на Morissette кој пак ке го носи името Such Pretty Forks In The Road и треба да излезе на пазарот на 1 мај 2020 година.


© Radio Bravo - Kumanovo