• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Alice Glass – Fair Game (Премиера Хит)

Канаѓанката Alice Glass, претходно позната како дел од електронската група Crystal Castle, го објави својот најнов сингл “Fair Game” и во исто време и видео спотот за него во режија на Bryan M. Ferguson. Песната е најава за нејзиниот деби соло албум кој ќе се вика Prey//IV и треба да излезе на 28 јануари 2022 година.

© Radio Bravo - Kumanovo