• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

All Time Low – Trouble Is (Премиера Хит)

All Time Low е американски рок бенд од Towson, мало градче предградие на Baltimore во државата, кој работи од 2003 година. Групата моментално ја сочинуваат водечкиот вокал и ритам гитарист  Alex Gaskarth, гитаристотJack Barakat, басистот и придружен вокал Zack Merrick и тапанарот Rian Dawson.На 3 април го издадоа својот најнов, 8-ми по ред албум Wake Up, а од него еве го и синглот Trouble Is како наш денешен Премиера Хит.


© Radio Bravo - Kumanovo