• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Anne-Marie – Birthday (Премиера Хит)

Anne-Marie Rose Nicholson или на сцената само Anne-Marie е британска пејачка која досега има објавено неколку број 1 синглови и еден студиски албум. Како најава на својот втор по ред студиски албум таа го објави најновиот сингл со песната Birthday, наш Премиера Хит за овој викенд.


© Radio Bravo - Kumanovo