• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Anne-Marie Feat. KSI And Digital Farm Animals – Don’t Play (Премиера Хит)

Поп пејачката Anne-Marie, раперот KSI и продуцентот Digital Farm Animals се здружија и со заеднички сили ја снимија песната ‘Don’t Play’. Оваа нумера излезе како сингл и е втората соработка помеѓу KSI и Digital Farm Animals по нивниот претходен хит сингл ‘Really Love’ со Craig David кој стигна највисоко до местото број 3 на светските топ листи.

© Radio Bravo - Kumanovo