• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Anuel AA Feat.Enrique Iglesias – Futbol y Rumba (Браво Хит)

Emmanuel Gazmey Santiago на сцената познат како Anuel AA е рапер и пејач од Порторико, кој стана познат со неговиот прв албум и соработката со Shakira во песната “Me Gusta” и со Daddy Yankee, Karol G, Ozuna и J Balvin во “China”. Минатиот викен го објави и својот втор по ред албум насловен Emmanuel и од него синглот “Futbol y Rumba” снимен во соработка со Enrique Iglesias, а оваа седмица тоа е нашиот Браво Хит.


© Radio Bravo - Kumanovo