• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Area – Te Spomnuvam (Браво Хит)

Гостиварската група Ареа има нова песна, се вика Те спомнувам и е дело на сите членови на бендот:  Ружица Милошеска Брчиоска (вокал), Ивица Брчиоски (гитара), Чеде Петрески (бас-гитара), Горан Брчиоски (клавијатури) и Владе Антески (тапани). Композицијата е пропратена и со видео спот чиј режисер е Кристијан Шемко, а е снимен на неколку локации во Гостивар.


© Radio Bravo - Kumanovo