• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Ariana Grande & Social House – Boyfriend (Премиера Хит)

Ariana Grande и поп дуото од Питцбург Social House ги обединија силите и го создадоа и објавија новиот сингл “Boyfriend”. Соработката се оствари благодарејки на фактот што дуетот беше предгрупа на концертите на Grande во рамки на нејзината претходна турнеја. Песната ја следи и видео спот кој само во првиот ден на објавувањето имаше рекорден број од 20 милиони прегледувања.


© Radio Bravo - Kumanovo