• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Ava Max Feat. Lauv & Saweetie – Kings & Queens Pt. 2 (Премиера Хит)

Kings & Queens Pt. 2 е најновата верзија на песната Kings & Queens на Ava Max, најпрвин објавена во март како 6-ти сингл од нејзиниот албум Heaven & Hell. Оваа верзија што излезе пред неколку дена е снимена заедно со американскиот пејач и продуцент Ari Staprans Leff или само Lauv и американската раперка Diamonté Quiava Valentin Harper попозната како Saweetie.

© Radio Bravo - Kumanovo