• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Becky Hill Feat. Shift K3Y – Better Off Without You (Премиера Хит)

Полуфиналистката на првата сезона на талент шоуто The Voice UK 2012,  Rebecca ClaireBeckyHill во соработка со британскиот DJ, продуцент и пејач Lewis Shay Jankel познат под псевдонимот Shift K3Y го издаде најновиот сингл со песната “Better Off Without You”, Премиера Хит за овој викенд.


© Radio Bravo - Kumanovo