• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Camila Cabello Feat. Young Thug – Havana (Браво Хит No.1 за 2017-та)

Како и секоја година, така и 2018-та, ќе ја започнеме со најуспешниот хит кој се емитуваше на Радио Браво во текот на претходната година. Овој пат уште една седмица, на почетокот на секој парен час, ќе слушаме “Havana”, песна на американската пејачка, родена во Куба, Camila Cabello, на која пак и гостува раперот Young Thug.

Годишен ТОП 50 на Радио Браво за 2017та година

Приказната се повторува од минатата година. Дебито на Rag’n’Bone Man со “Human”, беше Браво Хит на 2016-та година, за да 12 месеци подоцна, истиот успех со деби синглот, “Havana”, го повторува и Camila Cabello.


 

 

Camila Cabello Feat. Young Thug – Havana (Премиера Хит)

 

 

Camila Cabello Feat. Young Thug – Havana (Браво Хит)

© Radio Bravo - Kumanovo