• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Khalid – American Teen (Браво Хит)

Деби албум, насловна нумера и Браво Хит на 88,5 Mhz во првата седмица од Април.И сето тоа за пејачот од El Paso во Texas Khalid Robinson, на светската музичка сцена попознат само како Khalid. Песната како и албумот се вика American Teen и излезе на пазарот како втор сингл од првото студиско дело кое беше објавено на почетокот на март 2017-та година.

 

© Radio Bravo - Kumanovo