• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Katy Perry Feat. Skip Marley – Chained To The Rhythm (Браво Хит)

Песната “Chained to the Rhythm“, снимена од страна на американската пејачка Katy Perry во која и гостува пејачот од Јамајка Skip Marley, откако беше изведена во живо на 59-тите доделите на Grammy Awards и на Brit Awards, а видео спотот премиерно беше прикажан на 21 февруари 2017 година, од пред три дена е на 7-то место на The UK Top 40, а од денес е Браво Хи No.1 на Радио Браво 88,5 ФМ.

© Radio Bravo - Kumanovo