• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Matoma & Enrique Iglesias Feat. Konshens – I Don’t Dance (Without You) (Браво Хит)

Браво Хит No.1 за следниве седум дена е песната “I Don’t Dance (Without You)” на Enrique Iglesias во соработка со Matoma и Konshens. Кралот на латино музиката уште минатата недела ни даде тизер од песната на својот инстаграм профил. За Enrique Iglesias можеме уште сега да кажеме дека 2018 му беше успешна година, а тоа го потврдува неговиот претходен хит “Move To Miami” со Pitbull кој имаше повеќе од 20 милиони прегледи на Spotify.


© Radio Bravo - Kumanovo