• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Imagine Dragons – Thunder (Браво Хит)

Imagine Dragons е американски rock band од Las Vegas, Nevada, составен од вокалистот Dan Reynolds, гитарисот Wayne Sermon, потоа Ben McKee на бас гитара, и Daniel Platzman на тапани. Бендот, првиот албум го издава во 2012-та година (Night Visions), а првиот сингл од него “It’s Time” е прогласена за најдобра рок песна во САД за 2013-та година. “Thunder” е песна која е објавена на 27-ми Април, како втор сингл од претстојниот трет албум на групата и која веќе се наоѓа на сите светски релевантни топ листи, во САД, Велика Британија, Италија, Германија, Франција, Австралија и Нов Зеланд (каде е на 3-то место), а во Македонија, на Радио Браво е Браво Хит No.1 песна за периодот од 7-ми до 13-ти мај.


© Radio Bravo - Kumanovo