• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Cheat Codes & Little Mix – Only You (Браво Хит)

Браво Хит No.1 за следниве седум дена е песната “Only You” од британската поп група Little Mix и EDM триото Cheat Codes, која е и првата промотивна песна за компилацискиот албумот The Pool Party. Засега знаеме дека албумот ќе содржи песни и на Sigala, Jax Jones и Clean Bandit. “Only You” ја следи серијата на хит синглови на Cheat Codes. Во јули ќе започне нивната турнеја што вклучува песни од Billboard Hot 100, Ultra Europe и Tomorrowland, а во изработка е нивниот претстоен петти албум.


© Radio Bravo - Kumanovo