• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Mika – Ice Cream (Браво Хит)

По песната “Grace Kelly”, со која во 2007-та година стигна на врвот на музичките топ листи во Британија, Италија, Белгија, Ирска и Франција, а втор беше во Австралија, се чини дека британскиот кантавтор Mika (Michael Holbrook Penniman Jr, како што е вистинското име на Mika е роден во Либан, поточно во Бејрут, од татко Израелец и мајка Американка чиј па татко бил дипломата) го има својот нов супер хит. Тоа е синглот “Ice Cream” со кој го најавува албумот ‘Revolution’. Песната беше Премиера Хит на Радио Браво во вторникот, веќе од денес е и Браво Хит No.1, а каков летен хит не очекува, погледнете од неговиот настап на доделувањето на Seat Music наградите, настан што се одрша во четвртокот во Верона.


© Radio Bravo - Kumanovo