• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Galantis Feat. OneRepublic – Bones (Браво Хит)

Шведскиот дует Galantis и момците од бендот OneRepublic ја започна оваа година со соработка во песната “Bones“, уште еден екстремно популарен хит во нивните кариери. “Bones” е ново музичко „парче“ излезено во екот на нивните турнеи низ Соединетите Американски Држави кои пак се екстремно посетени на крилјата на нивните минатогодишни успеси. Galantis ги имаа сингловите ‘Satisfied’, ‘Mama Look At Me Now’ и ‘Emoji’, додека OneRepublic беа екстремно популарни со летниот хит ‘Connection’.


© Radio Bravo - Kumanovo