• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Halestorm – Uncomfortable (Браво Хит)

Браво Хит No.1 за следните седум дена е “Uncomfortable“, песна на американскиот хард рок бенд Halestorm од Ред Лион, Пенсилванија, кој се состои од водечкиот вокалист и гитарист Lzzy Hale, тапанарот а воедно и нејзин брат, Arejay Hale, гитаристот Joe Hottinger и басистот Josh Smith. Во мај, 2018-та година, бендот објави дека излегувањето на нивниот нов албум, “Vicious” ќе биде на 27-ми јули 2018 година. Тие го издадоа првиот сингл од албумот, “Uncomfortable” кој откако беше Премиера Хит на Радио Браво во вторникот, од денес па во наредните седум дена ќе ја слушаме на почетокот на секој парен час, како Браво Хит No.1 песна.


© Radio Bravo - Kumanovo