• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

George Ezra – Paradise (Браво Хит)

По успехот на дебитантскиот албум Wanted on Voyage од 2014-та година, со кој George Ezra беше две седмици на првото место на U.K. Albums листа на списанието Billboard, со нетрпение го очекуваме 23-ти март кога продуцентската куќа Columbia ќе го издаде вториот студиски албум на нам добро познатиот Ezra. Дотогаш, од него по премиерата во четвртокот, од денес, па во следните седум дена ќе ја слушаме песната “Paradise“, како Браво Хит No.1 песна на добро познатата фекфенција, 88,5 Mhz.


© Radio Bravo - Kumanovo