• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Soprano Feat. Marina Kaye – Mon Everest (Браво Хит)

Радио Браво, со години ги навикна своите слушатели на 88,5 Mhz да слушаат новитети и од француската поп сцена. Оваа недела изненадувањето е дуетот помеѓу францускиот рапер Saïd M’Roumbaba попознат како Soprano и неговата сонародничка, пејачката и композиторка Marina Kaye. Песната која е насловена “Mon Everest” и  e дел од најновиот албум на Soprano со име “L’Everest” е Браво Хит и како No.1 песна ќе ја слушаме во следните седум дена на почетокот на секој парен час.

© Radio Bravo - Kumanovo