• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Little Mix Feat. Ty Dolla $ign – Think About Us (Браво Хит)

Од петтиот студиски албум LM5 на британската girl group Little Mix, вториот сингл, но со поинаква продукција од онаа која се најде на самиот албум, овој пат на раперот Ty Dolla $ign е најновиот хит на светските музички листи. По „премиерата“ во средата, од денес повторно ќе ги слушаме девојките од Little Mix на 88,5 Mhz. “Think About Us” е новиот Браво Хит No.1 на Радио Браво.


 

© Radio Bravo - Kumanovo