• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

The Weeknd – Secrets (Браво Хит)

Уште еден сингл, превземен од албумот Starboy на канаѓанецот The Weeknd го предизвика вашето внимание. За само една недела, семпловите од “Pale Shelter“, хит на групата Tears for Fears, како и од “Talking in Your Sleep” на The Romantics ги заразија фановите на овој мошне ективен музичар, така што и “Secrets” е дел од избраните песни како Браво Хит No.1, но за периодот од 18-ти јуни до 25-ти јуни 2017-та година.


© Radio Bravo - Kumanovo