• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Avril Lavigne Feat. Nicki Minaj – Dumb Blonde (Браво Хит)

Песните за „глупавите русокоси“ по дифолт (како и шегите) се добро примени кај публиката. Оваа непишано правило ја потврди и нашата „премиера“ од вторникот, песната “Dumb Blonde“, која пак е последниот сингл од шестиот студиски албум на канаѓанката Avril Lavigne. Head Above Water по пауза од скоро шест години беше објавен на 15-ти февруари. Инаку, на ованеделниот Браво Хит No.1, гост – вокал на Avril Lavigne е американската раперка Nicki Minaj.


© Radio Bravo - Kumanovo