• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Janet Jackson Feat. Daddy Yankee – Made For Now (Браво Хит)

Изминаа неколку години откако Janet Jackson не изненади со нова музика, всушнност треба да се вратиме на нејзиниот “Unbreakable” албум во 2015 година за да го слушнеме последното нешто што го објави. За среќа тоа завршува сега затоа што американската пејачка пред два дена го објави својот нов сингл “Made For Now” во соработка со регетон суперѕвездата Daddy Yankee, кој е Браво Хит No.1 песна за следните седум дена.

 

© Radio Bravo - Kumanovo