• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

James Bay – Slide (Браво Хит)

Вториот студиски албум на англискиот пејач, текстописец и гитарист, James Bay, кој го носи насловот Electric Light го разбранува музичкиот пазар, а од него изборот на Радио Браво за Премиера Хит во понеделникот, беше полн погодок. Со најголем број кликови на нашата веб страна radiobravo.com.mk, прекрасната балада “Slide“, е избор за Браво Хит No.1 песна за следнава седмица.


© Radio Bravo - Kumanovo