• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Bruce Springsteen – Letter To You (Премиера Хит)

Легендарниот рок музичар Bruce Springsteen и неговиот E Street Band го објавија најновиот сингл со нумерата “Letter to You” со која го најавија и истоимениот 20-ти по ред студиски албум. Албумот и песната излегоа на 10 септември и тој содржи вкупно 12 песни, а е снимен во живо во Thrill Hill Recording студиото.

© Radio Bravo - Kumanovo