• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Caroline Polachek – Breathless (Браво Хит)

Како најава за својот најнов албум Standing at the Gate: Remix Collection, кој треба да излезе на 1 март оваа 2021 година, американската пејачка, текстописец и продуцент Caroline Polachek го објави ремиксот на нумерата Breathless. Синглот е преработка на хитот од 2000 година со исто име на ирската pop rock група The Corrs.

© Radio Bravo - Kumanovo