• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Conan Gray – Overdrive (Премиера Хит)

Conan Lee Gray е американски пејач, текстописец и social media личност што кариерата ја започна со качување на преработки и негови оргинални песни на vlog и YouTube. Моментално е актуелен со неговиот најнов сингл со нумерата “Overdrive“, наш Премиера Хит за овој викенд.

© Radio Bravo - Kumanovo