• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Daya – Bad Girl (Премиера Хит)

Grace Martine Tandon попозната како Daya е американска пејачка и текстописец од Пенсилванија. Таа својата музичка кариера ја започна во 2015 година, а во моментов го сними и издаде својот најнов сингл со песната “Bad Girl”. Оваа композиција ќе биде составен дел од нејзиниот втор студиски албум што треба да излезе во текот на годината.

© Radio Bravo - Kumanovo