• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Doja Cat – Freak (Премиера Хит)

Freak“е песна на американската пејачка и рапер Doja Cat објавена преку издавачките куќи Kemosabe Records и RCA Records на 7 август. Песната го користи семплот на старата нумера на Paul Anka од 1959 година “Put Your Head on My Shoulder”.

© Radio Bravo - Kumanovo