• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Dua Lipa – Break My Heart (Премиера Хит)

Break My Heart” е песна на англиската пејачка со косовски корени Dua Lipa. Нумерата е објавена на 25 март преку издавачката куќа Warner Records како трет по ред сингл од нејзиниот втор студиски албум Future Nostalgia, а на 31 март ке биде објавена и во САД како втор сингл од истиот албум. Композицијата е напишана од Lipa, Alexandra Tamposi и нејзините продуценти Monsters and the Strangerz, а во себе содржи дел од мелодијата на нумерата од 1987-та година  “Need You Tonight” на групата  INXS, па затоа и  Michael Hutchence и Andrew Farriss се најдоа на листата на автори.

 


© Radio Bravo - Kumanovo