• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Dulce María – Nunca (Браво Хит)

Мексиканската пејачка, текстописец и актерка Dulce María Espinosa Saviñón de Álvarez или само Dulce María од своите 5 години се занимава со музика и со снимање на мексикански теленовели. Деновиве е актуелна со својата најнова песна Nunca, сингл од нејзиниот 4-ти по ред студиски албум Origen.

© Radio Bravo - Kumanovo