• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Duncan Laurence – Love Dont Hate It (Премиера Хит)

Победникот на Eurovision Song Contest во 2019 година, данецот Duncan Laurence го објави својот најнов сингл под име ‘Love Don’t Hate It’. Песната е емотивна електро балада исполнета со уникатниот глас на авторот и излезе преку издавачката куќа Universal Music Group, а премиерно беше изведена во шоуто на данската телевизија  ‘De Wereld Draait Door’.


© Radio Bravo - Kumanovo