• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Elderbrook – Back To My Bed (Премиера Хит)

Alexander Kotz, на музичката сцена познат како Elderbrook е англиски музичар, текстописец, автор и продуцент кој кариерата ја започна цо 2015 со објавување на неговиот прв EP што ја содржеше нумерата “How Many Times” инаку прогласена од страна на Mixmag за најдобра песна на 2015 година. Elderbrook деновиве е актуелен со неговиот најнов сингл Back To My Bed, наш денешен Премиера Хит

© Radio Bravo - Kumanovo