• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Ella Eyre – New Me (Премиера Хит)

Ella McMahon позната на сцената како Ella Eyre, е англиска пејачка и текстописец најдобро позната по нејзината соработка со Rudimental во UK број 1 синглот “Waiting All Night” од 2013 година кој победи на  2014 Brit Award во категоријата British Single of the Year. На почетокот на 2020 година Ella по подолга пауза повторно е активна и ја сними песната со малку симболично име “New Me”


© Radio Bravo - Kumanovo