• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Ellie Goulding Feat. Blackbear – Worry About Me

Ellie Goulding се врати на музшката сцена по нејзиното деби со  Lights. Оваа поп ѕвезда го најави својот нов албум кој треба да излезе на 5 јуни 2020 година и го објави водечкиот сингл од него, песната “Worry About Me”снимена и одпеана заедно со раперско продуцентскиот проект Blackbear.


© Radio Bravo - Kumanovo