• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Emeli Sandé – Shine (Браво Хит)

Оваа седмица Браво Хит е “Shine“, уште еден сингл од Real Life, треттиот студиски албум на британската пејачка Emeli Sandé, сингл кој официјално излезе на 21-ви јули. Sandé е авторка на сите песни од албумот, а продукцијата била во рацете на Troy Miller. Покрај “Shine” досега се издадени и сингловите “Sparrow” и “Extraordinary Being” од Real Life, од кој што вториот го слушавме исто така како Премиера Хит на Радио Браво на 29-ти мај.


© Radio Bravo - Kumanovo