• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Fontaines DC – A Hero’s Death (Премиера Хит)

Пост панк групата од Даблин, Fontaines DC со објавување на првиот сингл A Hero’s Death го најави својот најнов втор по ред студиски албум со исто име. Албумот треба да излезе на пазарот на 31 јули 2020 година, а песната е проследена со видео спот во кој глуми актерот Aidan Gillen од ‘Game of Thrones’.


© Radio Bravo - Kumanovo