• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Foo Fighters – No Son of Mine (Премиера Хит)

Американската rock група од Seattle, Foo Fighters основана од тапанарот на легендарните Nirvana, Dave Grohl во 1994 година, минатата 2000-та година планираше со светска турнеја и албум да ја прослават 25 годишнината од своето постоење. Пандемијата ја заврши својата работа и покрај тоа што материјалот за нивниот 10-ти студиски албум кој ке се вика Medicine at Midnight беше снимен, тој треба да зилезе оваа 2021 година на 5 февруари, а како најава за него се појави вториот сингл со нумерата No Son of Mine.

© Radio Bravo - Kumanovo