• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Galantis & Dolly Parton Feat. Mr. Probz – Faith (Премиера Хит)

Американската кантри легенда Dolly Parton е најновата ѕвезда што направи соработка со шведското електронско dance музичко дуо Galantis составено од Christian Karlsson и Linus Eklöw. Во целата приказна е вклучен и холандскиот рапер Mr Probz со неговиот прекрасен глас и производот е певливата потенцијална хит нумера Faith, наш Премиера Хит за овој прв ноемвриски викенд.


© Radio Bravo - Kumanovo